
Zabiegi z użyciem stymulatorów tkankowych mogą być traktowane zarówno jako terapia anti-aging, jak i zabieg profilaktyczny, spowalniający proces starzenia się skóry. Głównie za jędrną i elastyczną skórę odpowiadają białka – kolagen i elastyna, które stanowią swoiste rusztowanie skóry. Z wiekiem ich ilość maleje, włókna się rozciągają, a skóra staje się coraz mniej elastyczna i jędrna, pojawiają się również pierwsze zmarszczki. Stymulatory dostarczają odpowiednich substancji odżywczych fibroblastom, które są niezbędne do produkcji nowych, silnych włókien kolagenowych. Redukują zmarszczki oraz zapobiegają degradacji kolagenu i elastyny.
Podstawową różnicą między tymi dwoma preparatami jest obecność kwasu hialuronowego o zwiększonej lepkości, który w stymulatorach nie występuje w postaci usieciowanej. Dzięki temu nie nadaje skórze twarzy efektu wolumetrycznego, jak ma to miejsce w przypadku zastosowania wypełniaczy. W składzie stymulatorów znajdziemy wyłącznie kwas hialuronowy w formie nieusieciowanej, bez dodatkowych substancji aktywnych. W związku z tym, przy zastosowaniu stymulatorów, nie uzyskamy sztucznego, przerysowanego efektu.
Stymulatory tkankowe pobudzają naturalnie zachodzące procesy w naszej skórze, dzięki czemu efekty zabiegów utrzymują się dłużej niż w przypadku wypełniaczy.
